Dalinkis knyga mažosios bibliotekėlės

  • liepos 22, 2016

Kadaise A. Debruselis yra pasakęs, jog gera knyga – indas, kuris mus pripildo, bet pats netuštėja. Skaitymo nauda yra nenuginčijama, o apie geros knygos žmogui teikiamus privalumus galima kalbėti valandų valandas. Vis dėl to, dažnai nutinka taip, jog perskaičius knygą keletą kartų ji nugula knygų lentynoje, laukdama kol kažkada bus vėl paimta į rankas.
Ne pelno siekianti organizacija Dalinkis Knyga skatina ne tik skaityti, bet ir neleisti knygoms dulkėti lentynose, o dalintis jomis ir tokiu būdu ugdyti raštingumą bei skatinti meilę skaitymui.
Organizacija skatina visus prisidėti prie mažųjų bibliotekėlių atsiradimo, kurios gali būti įkurdintos pačiose netikėčiausiose vietose bei tapti traukos centru bet kokio amžiaus ar profesijos, išsilavinimo, socialinių ar kultūrinių sluoksnių žmonėms. Bibliotekėlių veikimo principas labai paprastas – čia nėra grąžinimo terminų, suradus bibliotekėlę galima palikti savo knygą arba pasiimti sau patikusią, o perskaičius ją gražinti atgal arba pasidalinti su draugais, giminėmis ar kaimynais.
Pagrindinis bibliotekėlių tikslas lavinti dalinimosi įgūdžius, mokyti visus, o ypač vaikus ir jaunąją kartą, dalintis knyga, kuri kaskart patekusi į naujas rankas atgyja. Bibliotekėlės padeda sukurti bendruomeniškumo jausmą, o jose rasta gera knyga ugdo kūrybiškumą ir leidžia žinias perduoti iš karto į kartą.
Mažosios bibliotekėlės yra visos visuomenės nuosavybė, tačiau kiekvienas, norintis pabudinti bendruomenę bei prisidėti prie jos ugdymo, gali inicijuoti bibliotekėlės atsiradimą ir tapti jos valdytoju. Bibliotekėlę galima užsisakyti internetiniame kataloge http://dalinkisknyga.lt/parduotuve/ arba suburti bendraminčius ir patiems parodyti savo kūrybiškumą, sukuriant originalią bibliotekėlę. Nusipirkus ar pagaminus bibliotekėlę svarbu surasti tinkamą vietą, užregistruoti ją mūsų kataloge. Tokiu būdu apie bibliotekėlės egzistavimą galės sužinoti visi.
Galiausiai įkūrus bibliotekėlę svarbu nepamiršti ja rūpintis ir prižiūrėti, nes tai nėra vien materialinis turtas, tai yra puikus būdas sustiprinti bendruomenę, ugdyti kūrybiškumą bei dalintis knygomis, kurios ne tik suteikia žinių, ugdo, bet ir lavina vaizduotę, plečia akiratį ir padeda kurti raštingą visuomenę.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0
#
#
#
#
#