Bibliotekėlės atidarymas Vėtrungės g. 3, Kaune

  • liepos 20, 2016

Bibliotekėlės atidarymo šventė 

Liepos 20 dieną, Kaune, Šilainių mikrorajone prie Vėtrungės g. 3 namo įvyko mažosios bibliotekėlės “apgyvendinimas” daugiabučio kieme. Nevyriausybinės organizacijos Dalinkis Knyga inicijuoto projekto dėka, bibliotekėlė nuo šiol džiugins kauniečius ir skatins bendrauti bei savanoriškai dalintis knygomis, tokiu būdu užkrečiant aplinkinius skaitymo manija.

Organizacija Dalinkis Knyga savo veiklą pradėjo 2016 metais liepos mėn. Šia iniciatyva siekiama ugdyti raštingumą bei kurti nemokamą knygų mainų tinklą Lietuvoje.
“Skaitymo nauda yra nenuginčijama, gera knyga padeda ugdyti kūrybiškumą, kritinį mąstymą, raštingumą, lavina vaizduotę, o kartais tiesiog padeda atsipalaiduoti. Mažųjų bibliotekėlių tikslas ir yra ne tik skatinti žmones skaityti, bet dalintis knygomis. Bibliotekėlių veikimo principas labai paprastas – jose galima pasiimti sau patikusias knygas bei palikti savąsias, tokiu būdu neleidžiant knygai dulkėti lentynose, o kaskart prikeliant ją naujam gyvenimui”,- apie mažųjų bibliotekėlių naudą atidarymo metu kalbėjo idėjos iniciatorius.

Pirmoji bibliotekėlė daugiabučio kieme
Mažosios bibliotekėlės nėra naujiena visame pasaulyje, tačiau Lietuvoje iki šiol jų yra vos keletas. Dažniausiai jos yra statomos šalia mokyklų ar kitų susibūrimo vietų, tačiau organizacija Dalinkis Knyga  pirmąją savo bibliotekėlę pastatė gyvenamųjų namų mikrorajone, vieno iš daugiabučių kieme. Kaip teigia Stasys Daukšys, ši vieta pasirinkta ne atsitiktinai. “Mes norime, jog tokios bibliotekėlės atsirastų, ne tik masinio susibūrimo vietose, bet ir pačiose neįprasčiausiose vietose, tokiose kaip daugiabučių kiemai, parkai ir kita. Būtent todėl pirmoji mūsų bibliotekėlė įsikūrė daugiabučio kieme, tikimės, jog ji sudomins aplinkinių namų gyventojus, suburs bendruomenę ir paskatins bendrauti, susipažinti ir dalintis tiek knygomis, tiek istorijomis apie jas”.
Pirmosios daugiabučio kieme įkurtos bibliotekėlės atidarymo šventės dalyviai mano, jog tokios iniciatyvos yra puikus būdas suburti kaimynus ir plėsti pažinčių ratą.
“Dažnai sakome, jog nepaisant to, jog gyvename šalia nepažįstame savo kaimynų. Tokios iniciatyvos yra puikus būdas padedantis užmegzti bendravimą su kaimynais ar aplinkiniais, juk gera knyga visuomet duoda peno prasmingoms diskusijoms”,- kalbėjo šventės dalyviai.

Prisidėti gali kiekvienas
Mažųjų bibliotekėlių sėkmė, iniciatorių teigimu, priklauso nuo visų žmonių, tų kurie pasiima ir dalinasi savo knygomis bei skleidžia skaitymo kultūrą mūsų šalyje. Tačiau norintys aktyviau prisidėti prie Dalinkis Knyga iniciatyvos gali tapti bibliotekėlių valdytojais, kurie nuolat prižiūrėtų, reklamuotų ir rūpintųsi, jog bibliotekėlė būtų išties naudinga bendruomenei.
“Tokie žmonės patys sukūrę arba įsigiję bibliotekėlę gali ją pastatyti pačiose įvairiausiose vietose bei plėsti nemokamą knygų mainų tinklą Lietuvoje ir skatinti raštingumo ugdymą ir meilę skaitymui. O užregistravus bibliotekėlę pasaulio žemėlapyje ji gali tapti gyvenvietės ar bendruomenės traukos centru bei susibūrimo vieta, šalia kurios galėtų vykti prasmingos diskusijos apie knygas ir jų teikiamą naudą.“,- sakė nevyriausybinės organizacijos Dalinkis Knyga vadovas Stasys Daukšys.
Platesnę informaciją apie tai kaip galima tapti mažosios bibliotekėlės valdytojų galima rasti – www.dalinkisknyga.lt

2016-07-20

Straipsnio autorius
Milena Migonytė

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0
#
#
#
#
#