„Knygų namelių“ dovanojimo šventė

  • gruodžio 10, 2021

Lapkričio 12 dieną Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyko baigiamasis projekto „Dalinkis knyga“ renginys. Jame rajono seniūnijoms dovanoti „Knygų nameliai“, skirti papuošti ten poilsio ir aktyviąsias zonas, kurių lankytojai ne tik aktyviai leistų laiką, bet ir dalytųsi knygomis.
Renginyje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis. Jis  palankiai įvertino Viešosios bibliotekos prasmingus projektus, jų nauda ne tik miesto, bet ir rajono gyventojams. Meras kiekvienam „Knygų nameliui“ skyrė po naują leidinį, taip tarsi pradėdamas juose knygų mainus. Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasidžiaugė šiuo  susibūrimu, projekto idėja ir jos įgyvendintojais, taip pat seniūnijoms padovanojo naujų leidinių „Knygų nameliams“ bei pastarųjų kodus.
Renginyje koncertavo Radviliškio muzikos mokyklos vokalinis ansamblis, kurį atlydėjo mokytoja Jelena Pociuvienė.
Radviliškio viešosios bibliotekos iniciatyva 2017 m. Radviliškio autobusų stotyje buvo įrengtas pirmasis „Knygų namelis“. Pagrindinė idėja – kad žmogus, keliaujantis autobusu ar laukiantis jo, galėtų pasimėgauti skaitymu, o knygas galėtų laisvai pasiimti skaityti bei papildyti savo leidiniais. Sumanymui pasiteisinus, 2019 m. Radviliškio viešosios bibliotekos iniciatyva „Knygų nameliai“ buvo įrengti Šiaurės Lietuvos regione. Šiuo projektu norėta jų tinklą išplėsti ir Radviliškio rajone. Bendradarbiaujant  su seniūnijomis, buvo išskirta 12 vietų, kuriose numatyta pasatyti „Knygų namelius“.
Pasaulinė praktika rodo, kad tokie „nameliai“ tampa traukos taškais bendruomenėms, veikia kaip piliečių švietimo ir informavimo priemonė, įtraukianti į veiklą, susijusią su socialiniais ir aplinkos apsaugos klausimais. Tai unikalus kanalas, galintis tarnauti leidėjams ir autoriams, platinant savo knygas. Tikimės, kad dalijantis knygomis užsimegs ir gyvos diskusijos apie jas, kurios įgalins prasmingiau leisti laisvalaikį skirtingo amžiaus žmonėms.
Viešosios bibliotekos parengtas projektas „Dalinkis knyga“ įgyvendinamas Lietuvos kultūros tarybos ir Radviliškio rajono savivaldybės lėšomis.
Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos
1. Renginio svečias – Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis
2. Renginį pagyvino Radviliškio muzikos mokyklos vokalinis ansamblis
3. Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasidžiaugė renginiu ir projektu
4. Seniūnijų atstovai atvyko į biblioteką atsiimti „Knygų namelių“

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0
#
#
#
#
#