Mažoji knygų bibliotekėlė įsikūrė karatė klube “Samurajus”

  • gruodžio 14, 2016

Lapkričio 4 dieną Kaune, karatė klube “Samurajus”, įsikūrė jau 5 nevyriausybinės organizacijos „Dalinkis Knyga“ mažoji bibliotekėlė. Šios bibliotekėlės, kaip ir visos nevyriausybinės organizacijos, misija yra plėsti nemokamą knygų mainų tinklą Lietuvoje ir didinti visuomenės raštingumą.
Vasarą savo veiklą pradėjusi organizacija Dalinkis knyga, pirmąją knygų bibliotekėlę pastatė Šilainių mikrorajone, daugiabučio kieme. Bibliotekėlės atsirado Fredos mikrorajone, Aleksote.  Bibliotekėlių veikimo principas itin paprastas – medinį namelį primenanti biliotekėlė yra atvira visiems, todėl kiekvienas norintis čia gali atnešti savo knygą arba pasiimti sau patikusią skaitinį. Kaip teigia idėjos autoriai, jau pirmoji bibliotekėlė nuo pat atidarymo sulaukė bendruomenės susidomėjimo. Nuolatinė įvairiausių knygų kaita rodo, jog bibliotekėlės atlieka savo funkciją, o žmonės noriai nemokamai dalinasi knygomis su kitais.
Naujausios bibliotekėlės, pastatytos Kaune karatė klube “Samurajus”, tikslas yra padaryti knygų mainus dar labiau prieinamus klubo bendruomenei, skatinti susidomėjimą skaitymu bei suburti klubo narius diskusijoms apie knygas.
Ši netradicinė įkūrimo vieta puikus pavyzdys, jog bibliotekėlės gali būti įkurtos įvairiose vietose: daugiabučių kiemuose, žaidimų aikštelėse ar bet kur, kur žmonės galėtų jas be jokio vargo pasiekti ir rasti sau naują įkvėpimo šaltinį arba pasidalinti perskaitytomis knygomis.
Organizacija „Dalinkis Knyga“ visus norinčius prisidėti prie raštingumo didinimo kviečia tapti bibliotekėlių valdytojais, įkurdinti jas ir užregistruoti bibliotekėles pasaulio žemėlapyje bei tokiu būdu pritraukti ne tik aplinkinius žmones, bet ir visus mėgstančius skaityti bei norinčius pasidalinti. Kaip teigia nevyriausybinės organizacijos atstovai, svarbiausia, kad knygų bibliotekėlė būtų pastebimoje vietoje ir atliktų savo misiją – plėstų nemokamą knygų mainų tinkle Lietuvoje.
Platesnę informaciją, apie tai kaip galima tapti mažosios bibliotekėlės valdytojų, galima rasti – www.dalinkisknyga.lt

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0
#
#
#
#
#