Projektas „Keliauju su knyga“ Šiaurės Lietuvos miestuose

  • birželio 3, 2019

2019 metų gegužės 21 dieną Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Keliauju su knyga“ aptarimas, kurio metu „Dalinkis knyga“ iniciatyvos koordinatorius Stasys Daukšys skaitė pranešimą apie organizacijos veiklą bei viziją.
Organizacijos „Dalinkis knyga“ tikslas – skatinti žmonių raštingumą ir paversti skaitymą kasdieniu malonumu. Įvairiuose miestuose kuriamos mažos, medinės bibliotekėlės, kurios yra atviros visiems norintiems pasiimti ar pasidalinti knyga.
Radviliškyje vykusio renginio metu S. Daukšys dalijosi patirtimi ir įspūdžiais apie knygų bibliotekėles bei jų naudą visuomenei. Pagrindinį pranešimą skaitęs S. Daukšys pasakojo apie tai, kaip gimė idėja sukurti tokią iniciatyvą, kaip vyksta projekto plėtra ir kokios yra ateities vizijos.
Tačiau svarbiausias tikslas buvo aptarti jau keletą metų gyvuojančio projekto „Keliauju su knyga“ rezultatus. Šio projekto misija – sukurti Šiaurės Lietuvoje knygų mainų tinklą. Šiai misijai įgyvendinti, projekto metu Šiaurės Lietuvoje įsikūrusių miestų ir miestelių autobusų stotyse įrengta 12 medinių bibliotekėlių.
Nors organizacija „Dalinkis knyga“  dar ganėtinai trumpai vykdo savo veiklą, tačiau galima džiaugtis, jog net dvylikos rajonų bibliotekos su dideliu noru savo miestus ir miestelius papuošė mažu išminties ir žinių šaltiniu – mediniu knygų nameliu.
Anot S. Daukšio, iki šiol aktyviau prie projekto jungėsi didieji miestai, kuriuose jau galima rasti „Dalinkis knyga“ registruotų bibliotekėlių, tačiau projektas „Keliauju su knyga“ išplėtė bibliotekėlių tinklą Šiaurės Lietuvos miestuose.
Visos dvylika bibliotekėlių turi unikalius numerius ir bus užregistruotos specialiame žemėlapyje. Kiekvienoje bibliotekėlėje žmonės jau gali palikti savo perskaitytas ir pasiimti kitas, įdomias knygas.
Jeigu Jus sudomino „Dalinkis knyga“ veikla ir norėtumėte, kad viena tokių bibliotekėlių apsigyventų Jūsų kaimynystėje, daugiau informacijos ieškokite www.dalinkisknyga.lt

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0
#
#
#
#
#